Sport to zdrowie, dlatego warto zachęcać dzieci do wszelkich aktywności na zewnątrz. Rower to doskonały pomysł na porcję ruchu, zabawę i wspólne spędzanie czasu. Jak wybrać pierwszy rowerek? Czym się kierować?

Przede wszystkim  najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, dlatego bez względu na to jaki rodzaj rowerka wybierzemy należy sprawdzić, czy produkt posiada wszystkie wymagane atesty, czy został wykonany z dobrej jakości materiałów i kupić go w sprawdzonym sklepie.

Jaki rowerek dla malucha?

Niektóre rowerki przeznaczone są dla dzieci od 6 miesiąca życia. Ale jak to? Tak, a dokładniej dla dzieci, które potrafią już stabilnie i samodzielnie siadać. Oczywiście nie są to rowerki którymi dziecko porusza się samo, są to rowerki tzw. 3w1 lub 4w1, które "rosną" wraz z dzieckiem, początkowo są pchane przez opiekuna, a gdy dziecko rośnie można usunąć dodatkowe zabezpieczenia i przekształcić rowerek w trójkołowy lub biegowy. Taki pojazd jest bardzo „pakowny”, a dzięki możliwości pchania może zastąpić na spacerach wózek. Niektóre modele posiadają także regulowane oparcie siedziska oraz daszek chroniący dziecko przed promieniami słonecznymi. Co bardzo ważne, rowerek tego typu powinien koniecznie posiadać pasy bezpieczeństwa, szczególnie jeśli chcemy wozić nim małe dzieci, można je zdemontować, gdy dziecko podrośnie i będzie potrafiło samo jeździć. TUTAJ kilka propozycji rowerków 4w1 i 3w1 w naszym sklepie.

Jaki rowerek wybrać dla 2 latka?

Kiedy dziecko samodzielnie chodzi, a później sprawnie biega możemy pomyśleć o rowerku, na którym samo będzie mogło się poruszać. Dla aktywnych 2 latków polecamy rowerki biegowe. Są doskonałym wstępem do jazdy na rowerze tradycyjnym, a dzieci, które zaczynają przygodę z rowerkami biegowymi często na tradycyjnych rowerkach nie potrzebują już dodatkowych podpórek. Rowerki biegowe doskonalą koordynację ruchową, wspierają rozwój dużej motoryki i utrzymania równowagi. Są często polecane jako uzupełnienie rehabilitacji dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym i słabszymi nóżkami. Warto wybrać rowerek, który ma regulowana wysokość kierownicy i siedziska, by móc dobrze dopasować go do wzrostu dziecko oraz by mógł służyć mu dłużej.

Oczywiście, to co dobre dla jednego dziecka, niekoniecznie musi się sprawdzić u innych, dlatego bardzo ważne jest by obserwować co lubią Wasze dzieci, jak można wspomóc ich rozwój ruchowy, czy potrzebują ćwiczenia koordynacji ruchowej, czy może doskonale sobie radzą i kwestia wyboru rowerka sprowadza się do modelu, który będzie im się najbardziej podobał. Nade wszystko ważne jest bezpieczeństwo Waszych pociech, dlatego kupując rowerek pamiętajcie o kasku lub nawet ochraniaczach, by jazda na rowerze kojarzyła się tylko z przyjemnością.

Tu znajdziecie naszą ofertę rowerków i akcesoriów KLIK

ZAPRASZAMY!!!