Każdy z nas w dzieciństwie czekał na Dzień Dziecka równie niecierpliwie jak na Urodziny czy Gwiazdkę. W szkole Pani nie odpytywała, w domu nie trzeba było sprzątać pokoju, można było iść późno spać i zajadać się słodyczami do woli, ale przede wszystkim każdy czekał na wymarzony prezent!

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka? Co kupić swoim pociechom? Jaki prezent sprawić wnukom lub dzieciom znajomych? Oto kilka porad:

Posłuchajcie o czym marzą Wasze dzieci. Wy znacie je najlepiej, wiecie jakie zabawy lubią, jakich bohaterów najchętniej oglądają w TV, czy wolą spędzać czas aktywnie, czy interesują ich bardziej zabawy w domu?

Jeśli szukacie prezentu dla wnuków lub dzieci znajomych.  Porozmawiajcie z ich rodzicami, udzielą Wam wskazówek lub zapytajcie samych zainteresowanych, co chcieliby dostać. Poobserwujcie dzieciaki, żeby dowiedzieć się czym lubią się bawić najbardziej.

Często dzieci marzą o drogich prezentach. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być wspólna składka. Zbierzcie większą grupę rodziny lub przyjaciół zapytajcie co o tym sądzą, może taka forma oszczędzi czas na wybór prezentu innym. W ten sposób można kupić np. duży domek dla lalek, pojazd na akumulator lub dmuchany zamek do ogrodu.

Dzień Dziecka przypada w cieplejszym okresie roku. Dlatego dobrym pomysłem mogą być zabawki wspomagające wszelką aktywność na dworze. Jeśli macie ogród, to doskonale sprawdzą się piaskownice, zjeżdżalnie i  huśtawki. Jeśli mieszkacie w bloku, to może Wasze dziecko zainteresuje nowy rowerek, hulajnoga na wyprawy do parku albo odlotowy latawiec?

Jeśli dzieci wolą spędzać czas na zabawie w domu. Dobrym pomysłem będą gry planszowe, układanki, zabawkowe kuchnie i warsztaty lub tory wyścigowe.

A tymczasem, kiedy już wymarzona zabawka będzie w drodze do Was, pamiętajcie, że oprócz prezentu liczy się wspólnie spędzony czas. Wykorzystajcie ten dzień na wspólny spacer, zagrajcie w coś razem, poczytajcie bajkę. Pamiętajcie, by nie tylko w tym dniu, ale także każdego następnego Wasze dzieci czuły, że są najważniejsze, a ich święto jest każdego dnia, nie tylko 1 czerwca.

Wszystkiego co najlepsze dla WSZYSTKICH dzieci!